مركز بين المللى حقوق بشر (ICHR) در همبستگى با كارگران از دولت ايران ميخواهد كه كارگران زندانى و مدافعان حقوق كارگر و مدنى را بلافاصه و بدون قيد وشرط آزاد كند.دولت ايران بايد رفتارهاى سركوبگرانه اش را متوقف كند. 

فيلم تجمع معترضان در مقابل مجلس

 گزارش‌ها از تهران حاکی از بازداشت شماری از فعالان کارگری در تجمع روز جهانی کارگر در مقابل مجلس در تهران در روز چهارشنبه است.

به گزارش چند تشکل‌ کارگری، از جمله این بازداشت‌شدگان می‌توان به رضا شهابی، حسن سعیدی، وحید فریدونی، محمدعلی اصلاغی، رسول طالب مقدم، اسدالله سلیمانی، ناصر محرم‌زاده و خانم شیری از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس‌رانی تهران اشاره کرد.

تجمع مقابل مجلس با فراخوان تشکل‌های مستقل کارگری برگزار شد. تجمع‌کنندگان از جمله شعار می‌دادند:‌ «کارگر- معلم – دانشجو – اتحاد اتحاد»، «درد ما درد شماست، مردم به ما ملحق شوید»‌ و «گرانی – تورم، بلای جان مردم».

سندیکای کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه اشاره کرده است که شماری از دانشجویان و دیگر فعالان کارگری و صنفی نیز بازداشت شده‌اند.

بر اساس این گزارش، تجمع‌کنندگان مورد ضرب و شتم ماموران امنیتی و انتظامی قرار گرفته‌اند.

تھران! تجمع کارگران خیابان ابوریحان تقاطع لبافی نژاد امروز  ساعت نه و نیم. و شمارى از اين معترضان نيز بازداشت شده اند و مورد آزار و اذيت قرار گرفته اند. 

حمله رژیم به جنبش کارگری مردم، یکی دیگر از نشانه های نقض حقوق بشر توسط دولت ایران است. دولت ایران باید اقدامات سركوبگرانه خود را علیه معترضین متوقف کند و بر اساس قانون بین المللی حقوق بشر عمل كند.